Motocyklová Cena Slovenska a Alpe Adria už tento víkend!

Orechová Potôň, 6.7.2022 - V dňoch 8.-10. júla sa na Slovakia Ringu uskutoční ďalší ročník tradičnej motocyklovej Ceny Slovenska, ktorej súčasťou bude aj tento rok medzinárodný šampionát Alpe Adria a majstrovstvá Slovenska, Českej republiky a Poľska.

Na trati nášho jediného špeciálneho automotodrómu sa však predstavia aj pretekári na motocyklových veteránoch, ktorí budú bojovať o body do medzinárodných majstrovstiev Slovenska a šampionátu Alpe Adria Vintage.

Na podujatie je zatiaľ prihlásených viac ako 120 pretekárov z desiatich európskych krajín, na ktorých počas víkendu čaká dvoje pretekov. Podujatím na Slovakia Ringu vstúpi šampionát Alpe Adria do svojej druhej polovice, keď doteraz sa odjazdili preteky v Brne, v talianskej Cremone a chorvátskej Rijeke. Veteránske kategórie a triedy 125 SP a 125 GP / Moto3 absolvujú druhé podujatie, keď svoje prvé preteky odjazdili na konci júna na letisku v Dolnom Hričove.

V triede 125 SP je na čele tabuľky alpsko-jadranského aj slovenského šampionátu český pretekár Marek Zima, klasifikáciu triedy Supersport 300 v rámci Alpe Adria vedie s licenciou Slovenskej motocyklovej federácie jazdiaca mladá poľská pretekárka Patrycja Sowa, v rámci európskeho pohára je na prvom mieste Talian Guido Berselli. Český pretekár Vojtěch Schwarz ovláda s komfortným náskokom 48 bodov priebežné hodnotenie triedy Superstock 600.

Najúspešnejším pretekárom doterajšieho priebehu seriálu v triede Superstock 1000 je slovinský pretekár David Božič. Najočakávanejšie preteky sa očakávajú v triede Superbike, kde sú na čele priebežného poradia českí pretekári Michal Filla a Michal Prášek, ktorých delí len desať bodov. Filla s Práškom divákom na Slovakia Ringu predviedli jedinečné divadlo už pred tromi rokmi, kedy však po kontakte na konci cieľovej roviny skončili v kotrmelcoch. Verme, že tentoraz nám súboje predvedú až po cieľovú čiaru.

Diváci si môžu tento víkend užívať napínavé súboje najlepších motocyklových pretekárov z tribún A/B. Vstup bude voľný na obe tribúny ako aj do paddocku.

V sobotu sa navyše na susednej kartingovej trati uskutočnia 12-hodinové preteky na motocykloch Babetta, ktoré odštartujú o 7:30 hodine a ich sledovanie môže byť príjemným spestrením bohatého motocyklového víkendu na Slovakia Ringu.

Text: Richard Karnok

Výsledky

Priebežné a celkové výsledky nájdete tu: https://webapp.sportity.com/ch...