Maťo Homola ovládol Slovakia Ring!

Už v sobotňajšej kvalifikácii bol najrýchlejší spomedzi 26 štartujúcich pretekárov z 10 štátov Európy.

Maťove víťazné ťaženie pokračovalo aj ráno v nedeľu, keď mu iba jediné merané kolo stačilo na víťazstvo v rannom, mokrom, zohrievacom tréningu (warm up).

Následne v oboch samostatných pretekoch Majstrovstiev Európy v pretekoch cestovných automobilov ETCC 2014 ovládol dianie na 5922 metrov dlhom okruhu pri Orechovej Potôni. Hoci aj v prvom preteku v prvých kolách na vlhkej trati po rannom daždi stratil dve miesta, po kolízii vedúcej dvojice tímových kolegov Karamysheva a Skuza sa dostal späť na 1. miesto a to si s prehľadom ostrieľaného harcovníka udržal. V druhom preteku, ktorý nasledoval podľa predpisov WTCC a ETCC 15 min. po skončení prvého, štartoval z 8. miesta (obrátené poradie prvej osmičky z úvodných pretekov) a od začiatku bol veľmi rýchly. Postupne sa prepracoval na 2. miesto za Rusa Michaila Gracheva, v pätách s obhajcom vlaňajšieho prvenstva aj na Slovakia Ringu Petrom Fulínom. Postupne si pripravil útok na rýchleho Rusa v rovnakom BMW 320 TC a 3 kolá pred koncom sa za jasotu zaplnených tribún Slovakia Ringu dostal pred neho.

Na stupňoch víťazov po spočítaní víkendových výsledkov si tak Maťo Homola mohol užiť tóny slovenskej hymny: „Bol to fantastický pocit. Veľmi som túžil doma uspieť a urobili sme v tíme všetko, čo bolo v našich silách. Po nehode na okruhu Paul Ricard sme museli opraviť auto, za čo všetkým ďakujem. Diváci boli skvelí, tento víkend si zapamätám do konca života.“

V absolútnom hodnotení ETCC v triede TC2T je už náš pretekár na 4. mieste 13 bodov za vedúcim Karamyševom. V súťaži národov, vďaka Maťovmu víťazstvu, Slovenská republika poskočila na priebežne 5.miesto. Ďalšie preteky sa pôjdu 23. – 25. mája 2014 na okruhu Salzburgring v Rakúsku.

Homola Motorsport