Maťo Homola klope na bránu Majstrovstiev sveta WTCC

Automobilový pretekár, Maťo Homola, by sa v tomto roku mal stať vôbec prvým Slovákom na štarte Majstrovstiev sveta cestovných automobilov FIA WTCC. Na bratislavskom Autosalóne v stánku Slovakia Ringu predstavil svoju novú zbraň pre rok 2014 – BMW 320 TC WTCC. Bude s ním chcieť zabojovať o titul v Majstrovstvách Európy v pretekoch cestovných automobilov FIA ETCC, kde vlani skončil na 2. mieste.

Nové BMW si už Maťo Homola vyskúšal na Slovakia Ringu. Vlani v ňom v seriály WTCC sedel Talian Stefano D˙Aste, v sezóne 2012 s ním slávil triumf v celkovom hodnotení Yokohama Trophy (pohár nezávislých jazdcov) Maďar Norbert Michelisz. Pôvod má však priamo vo fabrickom tíme BMW. Ako prvý ho viedol po svetových okruhoch Brazílčan Augusto Farfus, ktorý s ním získal 6 víťazstiev a v sezóne 2009 skončil na 3. mieste.

FIA ETCC 2014 štartuje 20. apríla na okruhu Paul Ricard na juhu Francúzska. Na domácom Slovakia Ringu bude Maťo Homola obhajovať triumf z druhej ostrej jazdy 11. mája. Okrem toho má v kalendári ešte rakúsky Salzburgring, belgické Spa-Francorchamps a sicílsky okruh Enna Pergusa.

Na začiatku mája však všetci fanúšikovia motoršportu budú upierať zrak na Hungaroring. Tím Homola Motorsport s jazdcom Maťom Homolom rokuje aj o štarte v rámci triedy TC2 v pretekoch FIA WTCC.

19-ročný pilot sa už na to veľmi teší: „Vždy som sníval o štarte vo WTCC. Dúfam, že sa nám to aj podarí. Nové auto funguje zatiaľ výborne, aj keď som sa musel prispôsobiť novému motoru. Nejde teraz len o ten rámus, ktorý sa dosť ponáša na tichú F1,“ okomentoval Maťo kultivovanú zvukovú kulisu 310-koňovej prepĺňanej jedna-šestky. „Treba inak pracovať s plynom, ale dosť rýchlo som si na to zvykol a časy sme už stlačili pod tie minuloročné,“ pochválil sa po prvom testovaní na našom prvom pretekárskom okruhu.

Práve v stánku Slovakia Ringu na Autosalóne 2014 ho Maťo Homola predstavil verejnosti. Nový vzhľad v bielo-červeno-modrej kombinácii korešponduje s našimi národnými farbami i pôvodnými farbami BMW Motorsportu. Nové BMW 320 TC WTCC aj Maťa Homolu môžete na Autosalóne vidieť až do nedele 13. apríla. K dispozícii bude aj špičkový simulátor RRS, ktorý zaznamenal veľký úspech v rámci zimnej MAŤO HOMOLA TOUR 2014.

Homola Motorsport