Majstrovstvá SR v rally už po tretíkrát na Slovakia Ringu

17.2.2022, Orechová Potôň - Po úspešnom zvládnutí záverečného kola slovenského rally šampionátu v roku 2020, ale aj úvodného kola v sezóne 2021, odštartuje sezónu Majstrovstiev Slovenska v rally 2022 podujatie na Slovakia Ringu.


V decembri 2020 sa na umelo vytvorených, ale zato poriadne ťažkých rally tratiach pretekárskeho okruhu, predstavilo tridsaťtri súťažiacich z celkového počtu štyridsaťjeden prihlásených. V marci roku 2021 bolo už prihlásených celkovo päťdesiatšesť súťažných posádok. Z nich si nakoniec zmeralo na dvojetapovej súťaži sily štyridsiatka súťažiacich z piatich európskych krajín. Úbytok súťažiacich pri oboch predchádzajúcich ročníkoch zapríčinila bezpochyby aj pandémia COVID-19.

Tohtoročný šampionát rozbehne podujatie 3.OMV MaxxMotion Rally SLOVAKIA RING 2022. Na podujatí budú súťažné posádky bojovať o body v rámci Majstrovstiev Slovenskej republiky v rally, Majstrovstvách Slovenska rally historických automobilov, Slovenskom Rally Pohári, svoje miesto si tu však nájdu aj účastníci Regionálneho Rally Poháru, a začínajúce posádky na Slovakia Ringu absolvujú svoje prvé oficiálne kilometre v rámci Rally Školy. Ozdobou súťaže budú aj súťažiaci v rámci kategórie Rally Legend, ktorí trať súťaže síce neabsolvujú na čas, zato však ich prejazdy „dverami dopredu“ dokážu určite potešiť oči prítomných divákov. Režim vstupu divákov na podujatie bude závisieť od aktuálne platných nariadení vlády SR.

Podujatie 3.OMV MaxxMotion Rally SLOVAKIA RING 2022 odštartuje v dňoch 17. – 20.3.2022. Všetky podrobné informácie o podujatí sú dostupné na stránke https://slovakiaring.sk/sk/omv-maxxmotion-rally-slovakia-ring-2022. Zoznam prihlásených ako aj prihlášku na podujatie sú na: http://www.sams-asn.sk/prihlaska3.php.

Viac informácií o podujatí: https://slovakiaring.sk/sk/omv...


Miroslav Majláth
Predseda organizačného výboru
3.OMV MaxxMotion Rally SLOVAKIA RING 2022

Foto: Jakub Rovný