Majstrovstvá Európy mini road racing sa neuskutočnia!

Orechová Potôň, 20.7.2021 - Už počas nadchádzajúceho víkendu, 23.-25. 7. 2021, sa na Slovak Karting Centre malo uskutočniť podujatie Majstrovstiev Európy mini road racing. Žiaľ, pre nízky počet prihlásených pretekárov je podujatie zrušené!

„Len tri desiatky prihlásených pretekárov je pre podujatie európskeho šampionátu katastrofou, takže športová úroveň takýchto pretekov by rozhodne utrpela,“ vysvetľuje viceprezident SMF pre cestné preteky motocyklov Miloš Baláž. „Jeden, dvaja či traja jazdci v jednej triede, to celkom degraduje podujatie európskeho formátu. Ďalšou príčinou zrušenia podujatia je otázka ekonomická, kedy, ako SMF, nedokážeme dotovať podujatie z našich zdrojov. V ostatných dňoch sme očakávali naplnenie štartových listín, s prísľubom nás v tomto informovali zástupcovia z Talianska, ale nakoniec nepribudol ani jeden prihlásený pretekár. Je mi to ľúto, ale inú možnosť, ako zrušenie podujatia sme nemali.“

Pretekárom, ktorí už za podujatie zaplatili, bude v plnej výške vrátené štartovné.

Súčasťou podujatia mali byť aj preteky FIM MiniGP Alpe Adria Series, pre ktoré organizátori okamžite začali hľadať náhradný termín. Tieto preteky by sa predbežne mohli uskutočniť spolu s podujatím MSR mládeže a MMČR mini racing v termíne 18. septembra. Športová komisia CPM SMF bude o novom termíne čo najskôr informovať.

@Richard Karnok