Kto nebol, môže ľutovať...

Pretekársky okruh SLOVAKIA RING privítal v piatok 1. júla popoludní jedno netradičné športové podujatie. Bolo ním Night Ring Run & inline, na ktorom sa zúčastnilo takmer 450 milovníkov inline koliesok a bežeckých tenisiek. Popri športových pretekoch bol pre rodiny s deťmi pripravený bohatý sprievodný program. Prekážkové dráhy, futbalová aréna skákacie hrady s BE COOL SPORT KIDS ACADEMY , prehliadka a vozenie sa na vojenskej technike, detské motokáry, bicyklovanie a korčuľovanie sa na trati pretekárskeho okruhu či skúšobné jazdy s Auto-Impex Bratislava. Jednoducho deň otvorených dverí na okruhu SLOVAKIA RING priniesol každému niečo, lebo ten kto sa nudil na okruhu, mohol navštíviť krásnu novootvorenú zoo Malkia Park, ktorá je od začiatku júna súčasťou tohto športového komplexu. Popoludnie sa menilo na podvečer a o 18:00 vykorčuľovali na pretekársky okruh účastníci OPEN Polmaratónu v inline. 21 km najlepšie zvládli v ženskej kategórií časom 58:50 NINA KOŘINKOVÁ a u mužov zvíťazil časom 37:05 JAROMÍR ŠČEPKA. V HOBBY desiatke (10 km) bola najrýchlejšia juniorka LUCIE KORVASOVÁ a NINO ČERNAY. Po vyhlásení a odovzdaní cien víťazom sa začalo stmievať a nastal čas na vrchol podujatia, ktorým bol nočný beh na 6 a 12 km v rámci ktorého sa uskutočnil aj zaujímavý beh so psíkmi na 6 km.

Nočný beh rozbiehalo nadupané športové auto Nissan GTR, ktoré vytvorilo mrazivú atmosféru v tomto horúcom počasí. 12 km trať najlepšie zvládli časom 48:56, respektíve 40:40 JANA KLESKEŇOVÁ a TIBOR KAKAŠ. Jeden okruh, teda 6 km, pokorila ako prvá VIKTÓRIA AUFRICHOVÁ časom 25:09 a v mužskej kategórií sa časom 19:56 víťazom stal RENÉ VALENT. V súboji bežeckých dvojíc, teda pán a psík sa v ženskej kategórií časom 21:29 na prvom mieste umiestnila Jana Mareková s fenkou Lunou a u mužov zvíťazil časom 19:54 Maďar Zoltán Nemedi. Títo všetci mali SRDCE PRE DETI a zúčastnili sa tohto jedinečného podujatia, v rámci ktorého mohli prispievať na charitatívny projekt denníka Nový Čas, ktorý spravuje Nadácia Pontis.