King of Europe – králi driftu u nás už o dva týždne

Vrcholný európsky seriál drifterov Federal Drift King of Europe spozná svojho šampióna zarok 2016 opäť na našom okruhu SLOVAKIA RING. Špičkoví jazdci z celej Európy majú pred sebou na konci tohto týždňa ešte súboje na nemeckom Oscherslebene, no záverečné ôsme kolo Európskeho šampionátu ProSeries sa bude konať opäť v Orechovej Potôni 8. a 9. októbra 2016.

Medzi kráľmi jazdy dverami napred nájdeme aj tento rok Slováka Norberta Kováčika, ktorému po šiestich kolách patrí v celkovom hodnotení výborné 4. miesto. O svoj štvrtý titul v ProSeries bude chcieť z 3. miesta zabojovať Maďar Adam Kerényi, pred ním je ešte aj jeho krajan András Molnár. No tomuto roku aspoň zatiaľ kraľuje Holanďan Remmo Niezen, ktorý už má na svojom konte aj titul šampióna Drift Allstars série z roku 2009.

SLOVAKIA RING však týmto poradím môže zatriasť, pretože vo finálovom kole sa budú udeľovať dvojnásobné body! Tisícky nadšených divákov tak môžu k titulu dohnať aj nášho Norberta Kováčika.

O napínavé divadlo bude postarané. V kvalifikácii sa bude treba najprv dostať medzi 32 najlepších a vo vyraďovacích pretekoch dvojíc sa bude hodnotiť rýchlosť, štýl, samotný drift a napríklad aj tesnosť súbojov. Každý rok zo SLOVAKIA RINGU odchádzajú diváci nadšení, tento rok to určite nebude inak.

Vstupenky na Federal Drift King of Europe finále na SLOVAKIA RINGU sú v predaji na stránke slovakiaring.sk alebo v sieti ticketportal.