Jún na SLOVAKIA RINGU v znamení vytrvalosti

Mesiac jún bude na okruhu SLOVAKIA RING patriť vytrvalosti. Na pláne sú hneď dve výnimočné 24-hodinové podujatia: Hankook 24 h SLOVAKIA RING - European Touring Car Edition a koncom mesiaca 24 h SLOVAKIA RING Cycling Race.

Preteky vo vytrvalosti patria odjakživa k tomu najzaujímavejšiemu, čo motoristický šport a šport všeobecne ponúka. Napokon už koncom 19. storočia boli automobilové preteky maratónmi - jazdilo sa na veľké vzdialenosti po bežných cestách, z mesta do mesta. Takto nejako vzniklo aj najslávnejšie podujatie tohto typu na svete - 24 h Le Mans. Jeho neuveriteľné 84. pokračovanie štartuje 18. júna. V rovnaký týždeň, presnejšie 14.-16. júna privítame u nás prvý ročník Hankook 24 h SLOVAKIA RING. Holandský promotér seriálu firma Creventic organizuje už 10 rokov obľúbené vytrvalostné preteky cestovných, ale aj GT vozidiel najsilnejšej triedy GT3. Jeho nová odnož v podobe European Touring Car Edition predstaví na našom okruhu cestovné vozidlá rôznych typových aj výkonnostných tried. Momentálne je na zozname prihlásených 25 tímov.

Zažiť atmosféru celoeurópskych pretekov, ktoré bez prestávky jazdia skutočne celých 24 hodín, bude zážitok pre každého návštevníka. Na programe sú večerné tréningy a kvalifikácia v utorok 14. júna a štart pretekov je naplánovaný na stredu 15. júna o 14:00. V rovnaký čas, no o deň neskôr pretnú cieľovú čiaru všetci tí, ktorí sa dokážu popasovať s nástrahami takýchto nekonečných pretekov.

Najtichšia, najzelenšia no o to športovejšia verzia 24-hodinových pretekov v cyklistike príde na SLOVAKIA RING už po tretíkrát, a to 30. júna. Tímy i jednotlivci siahnu na dno svojich síl, aby zvládli odjazdiť celých dvadsaťštyri hodín. Od vzniku tohto podujatia zažívame pravidelne nadľudské výkony mnohých sólistov, ktorí zvládnu tento maratón samy a bez prestávky. Prihlásiť sa ešte stále môže každý fanúšik cyklistiky.

Vytrvalostný jún doplní tiež podujatie atraktívnych špeciálov pod názvom KTM X-BOW Battle, 17.-19. júna.