FIA ETRC na SLOVAKIA RINGU už tento víkend!

Majstrovstvá Európy preteky ťahačov na okruhu (FIA ETRC) sa na SLOVAKIA RINGU predstavia prvý raz v histórii už tento víkend 15. a 16. júla! Divákov čaká bohatý program: štvoro pretekov ťahačov, tri sprievodné seriály vrátane GT4 a obľúbená Truck Show.

Bude to opäť víkend plný skvelých zážitkov, na ktoré sa bude dlho spomínať. Obrovské a silné monštrá na našom okruhu ešte nikdy nepretekali, no očakávania divákov dokážu bez problémov naplniť. Všade, kam zavíta európsky šampionát FIA ETRC, sa o ňom ešte dlho hovorí. Motoristickým nadšencom ponúka hneď 4 možnosti vidieť ich v plnej paráde a rýchlosti. Každé podujatie pozostáva zo 4 pretekov: dvoje sa pôjdu v sobotu a dvoje v nedeľu. Okrem toho počas oboch víkendových dní bude vo fan zóne aj autogramiáda s jazdcami FIA ETRC. Na tú sa dostane každý človek s platnou vstupenkou, tak si to netreba nechať ujsť!

Okrem ťahačov sa diváci môžu tešiť aj na súboje automobilov kategórie GT4. Európska séria GT4 o Severný pohár k nám zavíta takisto prvýkrát. Zárukou kvality je meno promotéra tohto šampionátu: Francúz Stéphane Ratel, známy ako organizátor skvelej Blancpain GT Series, ktorú sme už videli v minulosti aj u nás. GT4 u nás odjazdia svoj plný víkendový program: prvé hodinové preteky sa pôjdu v sobotu o 17:30, druhé v nedeľu o 11:05, ako predchod k ťahačom FIA ETRC. V pretekoch uvidíme aj dramatické zastávky v boxoch s výmenou jazdcov. Slováci iste budú držať palce Samuelovi Sládečkovi v KTM X-Bow GT4 nemeckého tímu RYS. No a ak ste zvedaví aj na pekné ženy, tak jednu uvidíte aj priamo v akcii za volantom: v tíme Besagroup Racing jazdí v Porsche Cayman CS MR GT4 aj Cora Schumacherová, bývalá modelka a ex-manželka pilota F1 Ralfa Schumachera.

Okrem týchto hlavných lákadiel budú na najdlhšej verzii 4 okruhu SLOVAKIA RING bojovať aj seriály Swift Cup Europe a Kia Lotos Cup, ktoré k nám jazdievajú pravidelne. Tradičnou môžeme nazvať aj obľúbenú Truck Show, ktorá si už našla miesto na prvom pretekárskom okruhu na Slovensku. Jej súčasťou je najväčší zraz kamiónovej techniky a nablýskaných ťahačov s bohatým sprievodným programom. Otvorené budú všetky súčasti areálu okruhu – škola šmyku, Malkia park, off-road polygón či výstava historickej vojenskej techniky. Najkrajšie ťahače v takejto koncentrácii môžete nájsť len u nás 15. a 16. júla.