Festival ťahačov prichádza na SLOVAKIA RING

Sviatok všetkých priaznivcov ťahačov otvára svoje brány na okruhu SLOVAKIA RING už 29.-31. júla. TRUCK ARÉNA zasýti všetkých fanúšikov nádhernými strojmi a skutočne bohatým programom. Tri dni na okruhu SLOVAKIA RING, ale aj v blízkom okolí, ukážu všetko, čo tento jedinečný svet vôbec dokáže ponúknuť.

Už v piatok (21. júla) o 16:00 sa otvoria brány okruhu SLOVAKIA RING, kde sa budú vynímať vystavené ťahače rôznych výrobcov. Skutočná letná "motorová" párty pokračuje hudobnými koncertmi od 19:00, a to až do polnoci. Ešte predtým sa však k slovu dostane sprievodný pretekársky program: WILDMOTORS RACING sú vytrvalostné, až sedemhodinové preteky cestných motocyklov. Tie si v piatok najprv vyskúšajú náš 5922-metrový automotodrom a následne sa kvalifikujú do sobotňajších pretekov.

Preteky WILDMOTORS RACING tak odštartujú v sobotu o 9:00. Udržať si tempo, sledovať rôzne stratégie, výmeny v boxoch a výdrž ľudí i techniky - to všetko rozhodne o víťazoch a porazených. Víťaz pretne cieľovú čiaru až o 16:00! Zatiaľ sa fanúšikovia, ale aj okoloidúci pokochajú spanilou jazdou a výstavou ťahačov v okolí Dunajskej Stredy (a pred OC MAX) - medzi 10. a 12. hodinou.

Zákulisie SLOVAKIA RINGU potešia prítomné oči nielen krása samotných ťahačov, ale aj miss bodypainting (12:00), sexi umývačka (13:30) a boj v bahne (15:00). Napokon krásne dievčatá akosi patria k rýchlym a unikátnym vozidlám.

Rýchlostná dráha okruhu bude potom patriť exhibičným pretekom (16:15-17:15) pretekárskych špeciálov špičkového českého tímu BUGGYRA International Racing. Tento tím preteká v európskom seriáli FIA European Truck Racing Championship (FIA ETRC) a svoje výnimočné umenie predvedú traja skúsení pretekári: Adam Lacko, Jiří Forman a zo Slovenska Patrik Nemec. Lacko navyše priebežne vedie šampionát ETRC! Ohromný výkon, ostrý pretekársky podvozok či vodou chladené brzdy udivujú divákov po celom svete. Po prvýkrát sa tak pretekárske ťahače ukážu aj na našom prvom permanentnom okruhu.

Od 17. hodiny do polnoci bude areál patriť opäť koncertom, ako aj súťaži miss mokré tričko.

Nedeľňajší program otvoria voľné jazdy cestných motocyklov WILDMOTORS RACING (9:00-12:30). O 11:20 pokračuje program vyhlásením súťaží Dopravca s najväčším počtom áut (putovný pohár), Značka s najväčším počtom áut, NAJ truck a Stanleyho pohár (putovný pohár). Medzi 12:30 a 13:30 zažijú diváci druhé víkendové exhibičné preteky ťahačov-špeciálov BUGGYRA International Racing, po ktorých nasleduje autogramiáda spomínaných troch jazdcov. Veľký víkend zakončí spanilá jazda ťahačov o 13:30, po ktorých nasledujú už len posledné voľné tréningy WILDMOTORS RACING (14:30-18:00).

Čaká nás unikátny ročník TRUCK ARÉNY, po prvýkrát na pôde automotodromu SLOVAKIA RING.