Dominancia BMW v sobotu na Slovakia Ringu

Horúce počasie a draví jazdci nabitého štartového poľa ADAC GT Masters sa dnes postarali o vzrušujúce divadlo v podobe prvých z dvojice víkendových pretekov na Slovakia Ringu. Dominanciu vozidiel BMW Z4 GT3 potvrdilo víťazné duo Claudia Hürtgen/Dominik Baumann (PIXUM Team Schubert).

Dvojica Max Sandritter/Jens Klingmann na rovnakom aute a z rovnakého tímu skončili druhí, aj napriek štartu z pole position. Do tretice sa k nim na pódium postavili David Jahn a Sven Barth na Corvette Z06.R GT3 (RWT Racing Team). Český pretekár Tomáš Enge prevzal po výmene jazdcov v polovici pretekov volant od kolegu Alberta von Thurn und Taxisa a aj vďaka dvom odvážnym predbiehacím manévrom doviedol Chevrolet Camaro GT tímu Reiter z pôvodne štrnástej priečky na bodovanú ôsmu.

Nedeľňajší program ponúkne návštevníkom Slovakia Ringu pri Orechovej Potôni druhé víkendové preteky ADAC GT Masters, s 26 skvelými vozidlami najvyššej špecifikácie GT3. Ide o suverénne najzaplnenejšie štartové pole týchto kapotovaných bolidov v celej sezóne nášho okruhu. Predpoveď počasia na nedeľňajšie preteky o 12:00 je priaznivá. Okrem automatického vstupu do zákulisia majú návštevníci možnosť získať aj autogramy najväčších hviezd dnešného sveta majstrovských GT, a to o 14:00, len hodinu po pretekoch ADAC GT Masters.