Ďalší Slováci na svetovej premiére motocyklových majstrovstiev sveta!

Už len necelý mesiac nás delí od svetovej premiéry FIM EWC - Majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov motocyklov u nás na SLOVAKIA RINGU. Práve 24. júna o 14:00 odštartujú desiatky silných strojov do 8-hodinových pretekov, kde sa boj o víťazstvo vedie často až do úplného konca.

Podobne to bolo nedávno i na nemeckom okruhu Oschersleben, kde takéto bitky zvádzali víťazné tímy, ako aj slovenský Maco Racing Team, ktorému patrilo skvelé tretie miesto. S ich zahraničným zložením jazdcov Greg Junod, Marko Jerman a Anthony Dos Santos figurujú momentálne na 6. mieste z 35 doteraz klasifikovaných stajní v oficiálnom pohári tímov.

Slovenské publikum zažije premiéru týchto jedinečných majstrovstiev sveta v dňoch 22.-24. júna, pričom 25. jún (nedeľa) je vyhradený ešte pretekom stredoeurópskeho šampionátu Alpe Adria. Všetko sa začne voľným tréningom EWC ráno vo štvrtok 22. júna. Popoludní nasleduje kvalifikácia a neskoro večer nočný tréning. Kvalifikáciami pokračuje EWC aj v piatok ráno. Program vyplnia tiež voľné a merané tréningy Alpe Adria Championship v kategóriách European Stocksport300, Superstock600, Moto2/Supersport, Superstock1000 a Superbike.

Sobota je tentokrát hlavným dňom veľkých pretekov. Jazdci EWC ešte ráno absolvujú krátky zahrievací "warm-up", pričom štartová procedúra začne zoznamovacími kolami o 13:15. O 13:50 vojdú jazdci do zahrievacieho kola, aby sa mávnutím štartovej vlajky o 14:00 rozbehli k svojím strojom a vyštartovali na 8-hodinovú odyseu pretekov 8 h of SLOVAKIA RING.

Víťaza spoznáme za tmy o 22:00. Nedeľa bude patriť už len seriálu Alpe Adria. Ceny lístkov sú však jednotné pre celé podujatie, od piatku do nedele.

Výnimočný víkend doplnia sprievodné aktivity pre návštevníkov. V piatok 23. júna približne o 18:00 začne v uličke boxov autogramiáda s hviezdami FIM EWC. Diváci si tak môžu spraviť "selfie" aj s členmi Maco Racing Team či ďalšími Slovákmi, ktorí sa výnimočne ukážu na štarte našej svetovej premiéry. "Maco" nasadí okrem motocyklu EWC ešte ďalší v triede Superstock, na ktorom odštartujú Rado Dulík a Tomáš Svitok. Ďalším Slovákom na štarte bude Jaro Černý, pod vlajkou poľského tímu.

Medzi divácke zaujímavosti patrí určite i rozrastajúci sa zvierací park Malkia v tesnej blízkosti okruhu, ale aj jazdy na terénnych autách vo vynovenom offroad areáli. Centrum bezpečnej jazdy otvorí svoje brány "škole šmyku". OMV Chill Out Zone bude miestom oddychu a "dotankovania" energie v stánku oficiálneho partnera okruhu. Chýbať nebudú samozrejme detské atrakcie ako skákacia trampolína či nafukovací hrad. Návštevníkov láka už dlhšie rozrastajúca sa výstava ťažkej vojenskej techniky.