"Čo pre mňa znamená SLOVAKIA RING" - očami jazdcov WTCR

WTCR - FIA Svetový pohár cestovných automobilov navštívi budúci víkend okruh SLOVAKIA RING po druhýkrát v histórii. Jeho predchodca Majstrovstvá sveta FIA WTCC boli našou stálicou v rokoch 2012-2016. Súčasní pretekári svetových cestovných vozidiel povedali o našom okruhu toto.

Nicky Catsburg (BRC Hyundai N LUKOIL Racing Team)

"Keď som prišiel po prvýkrát na SLOVAKIA RING v roku 2015, ľudia ma ešte veľmi nepoznali. No nikdy na svoju prvú návštevu nezabudnem a okruh sa mi vždy páčil. Vždy sedel autám, ktoré som pilotoval, obzvlášť LADÁM. Dúfam, že tak bude aj s Hyundaiom. Pamätám si na súboje s Yvanom Mullerom a Josém Maríom Lópezom, keď jazdili za Citroën. To bolo naozaj super a som rád, že som tu späť, aby som opäť ukázal svoju rýchlosť na tejto trati. Veľmi sa mi páčia najrýchlejšie zákruty SLOVAKIA RINGU. Je tam pár zákrut, ktoré sú skutočne rýchle, hráte sa tam s plynom na podlahe. Musíte byť odvážni, aby ste tu boli aj rýchli. Je to super trať a vďaka nej aj super víkend."

Kevin Ceccon (Team Mulsanne)

"SLOVAKIA RING je okruh, kde sa pred rokom začala moja kariéra v cestovných autách. Bol to nesmierne náročný víkend, keďže som v "predokolke" sedel prvýkrát. Najprv som bol trochu v šoku, no napokon sa z toho vykľul skvelý víkend, keďže sme po prvý raz v histórii zbierali body. Veľmi sa tam opäť teším, pretože je to výborná trať. Taktiež ma bude zaujímať, ako som sa posunul ďalej, oproti mojim minuloročným výsledkom na tomto okruhu. Bude to pre mňa akýsi test. Keď som odtiaľ pred rokom odchádzal, nebolo to vôbec ľahké - nevedel som, čo ma vlastne čaká. Bol som spokojný s podaným výkonom, no netušil som, či mi tím dá ďalšiu šancu. Myslím si, že som tam potvrdil svoj potenciál za volantom cestovných vozidiel."

Rob Huff (SLR VW Motorsport) - Majster sveta FIA WTCC 2012

"Je to jedna z najtechnickejších tratí sezóny. Je to aj dlhé jedno kolo, no ide o fantastickú a plynulú trať, kde sa môžeš dostať do dobrého rytmu. Vieš, že si odviedol dobrú prácu, keď ti vyjde každá zákruta, čo je pre jazdca veľká výzva. Ľahko spravíš chybu, keď na to zatlačíš."

Norbert Michelisz (BRC Hyundai N Squadra Corse)

"SLOVAKIA RING je ako môj druhý domáci pretekársky víkend. Každý rok sem príde množstvo fanúšikov z Maďarska, ktorí nás povzbudzujú z tribún. Trať je veľkou výzvou. Zmes rýchlych a pomalých zákrut je náročná na predné pneumatiky a to by malo zaručiť vzrušujúcu akciu. Zajazdil som tu svoju prvú pole position, pred rokom som tu vyhral a veľakrát skončil na pódiu, takže verím, že sa mi opäť zadarí.

Gabriele Tarquini (BRC Hyundai N Squadra Corse) - Majster sveta FIA WTCC 2009, šampión WTCR 2018

"Slovensko pre mňa znamená veľa veľmi pekných spomienok a SLOVAKIA RING je jeden z najvzrušujúcejších okruhov vo WTCR. Na mojom zozname najobľúbenejších okruhov je len o stupienok za Suzukou. Vždy tu rád jazdím, pretože charakter zákrut sa zásadne mení od jednej k ďalšej. Máte tu rýchly úsek a zároveň aj pomalý, takže je to zakaždým vzrušujúce. Druhá zákruta je s 225 km/h jednou z najrýchlejších vôbec a dobre si pamätám, keď sa mi raz vo WTCC uprostred nej otvorila predná kapota. Bolo to neskutočné, pretože som nič nevidel a to uprostred jednej z najrýchlejších zákrut. No dobre to dopadlo, zákrutu som napokon vybral."