Christian Malchárek bude prvým Slovákom v NASCAR!

Talentovaný automobilový pretekár Christian Malcháreksa v tejto sezóne predstaví v zaujímavom seriáli. Ako prvý Slovák bude na štartovej listine NASCAR Whelen Euro Series. Stále rastúca odnož slávnej americkej série ponúka naozaj skvelé preteky s nádhernými a tvrdými súbojmi na klasických okruhoch i pre nás netradičných ováloch v Európe. Atraktivitu takýchto pretekov potvrdujú aj slávne mená na ich štarte. Jedným z najznámejších je aj nový tímový kolega Christiana Malchárka. Bude ním skúsený francúzsky veterán a víťaz pretekov 24 hodín Le Mans Christophe Bouchut. V tíme DF1 Racing budú zdieľať Chevrolet Impala SS s číslom 66.

„Jazdiť európsku verziu legendárnych pretekov NASCAR je pre mňa veľkou príležitosťou,“ povedal o svojom novom angažmáne Christian Malchárek. „Po formulových monopost to pre mňa bude novinka, no už sa neviem dočkať. Tie autá majú veľký výkon a žiadne elektronické pomôcky, a to musí byť pre každého jazdca výzva.“

Výsostne americký druh motoršportu NASCAR začal prenikať do Európy a získava si stále viac priaznivcov. Aj medzi pretekármi má stále väčšiu obľubu. V superlatívoch o týchto pretekoch hovoril napríklad Matthias Lauda, syn legendárneho majstra sveta F1 Nikiho Laudu. Christophe Bouchut štartoval v NWES už v roku 2014, keď v celkovom poradí kategórie Elite 1 dominoval známy Holanďan Anthony Kumpen.

V tíme DF1 Racing bude teda v kategórii Elite 1 štartovať so Chevroletom Impala SS číslo 66 Christophe Bouchut. O Rookie Cup (Pohár nováčikov) v triede Elite 2 bude s tým istým autom v rámci 6 víkendov bojovať náš Christian Malchárek.

Náročná sezóna s 12 samostatne bodovanými pretekmi sa začne 25. apríla v španielskej Valencii.