Česi v boji o európsky titul FIA ETRC aj na SLOVAKIA RINGU

Majstrovstvá Európy preteky ťahačov na okruhu (FIA ETRC) prichádzajú po prvýkrát na SLOVAKIA RING už budúci víkend 15. a 16. júla. Pred pár dňami si na nemeckom okruhu Nürburgring upevnili vedúce postavenie v šampionáte český tím Buggyra International Racing System, ako aj ich jazdec a líder priebežného poradia Adam Lacko.

Premiérové podujatie ťahačov v spojení s veľkou Truck Show prinesie budúci víkend na SLOVAKIA RING skutočnú zábavu a napätie na trati. Z jedenástich doterajších pretekov sezóny sa na najvyšší stupienok postavil český jazdec Adam Lacko šesťkrát.

Jazdec tímu Buggyra Lacko pokračoval vo svojej dominantnej forme z Misana aj na nemeckom Nürburgringu (1.-2. júla). Počas podujatia ADAC Truck Grand Prix zvíťazil český jazdec vo všetkých troch víkendových pretekoch. Posledný Race 4 usporiadatelia napokon zrušili pre nepriaznivé podmienky na trati. Typicky daždivé počasie poznačilo hneď prvé sobotňajšie preteky. Lacko využil šancu v deviatom kole, keď predbehol vedúceho maďarského pretekára Norberta Kissa, i keď úvodu pretekov dominoval ešte úradujúci šampión, domáci Jochen Hahn. Ten viedol pole so štartom z pole position, no za bezpečnostným vozidlom. Zvyšok pretekov však patril Adamovi Lackovi, ktorý pokračoval vo víťaznom ťažení aj počas Race 2, keď sa do čela prepracoval z ôsmeho miesta.

Český pretekár však nenašiel premožiteľa ani v tretích a zároveň posedných pretekoch víkendu pred davom 115 000 fanúšikov. Kiss vyhral Super Pole, zatiaľ čo Lacko skončil v poslednej kvalifikácii štvrtý. Podaril sa mu však skvelý štart, keď sa do prvej zákruty rútil bok po boku s ďalšími troma jazdcami. Na čelo sa dostal Antonio Albacete pred Saschom Lenzom, no Albacete dostal šmyk a stiahol so sebou aj nemeckého borca. Obaja preteky dokončili, no mimo bojov o víťazstvo. Z tejto situácie vyťažil Kiss, na ktorého však už tlačil Lacko. Onedlho na to Kiss aj David Vršecký vyleteli v poslednej zákrute a prepadli sa o niekoľko miest. Jasným víťazom sa stal Adam Lacko. Pre českého matadora je to šieste víťazstvo z ostatných siedmich pretekov. Pred SLOVAKIA RINGOM vedie v tabuľkách o 46 bodov pred Steffi Halmovou.