Bude európskym šampiónom driftu opäť Slovák?

Fanúšikovia rýchlych kolies a umenia kontrolovaného šmyku by si určite mali zarezervovať budúci víkend 8. a 9. októbra. Okruh SLOVAKIA RING pri Orechovej Potôni privíta po tretíkrát vo svojej histórii skutočných kráľov driftu.

Finále najvyššej európskej série King of Europe ProSeries rozhodne o tohtoročnom šampiónovi. Minulý rok sa ním práve u nás stal Košičan Norbert Kováčik na BMW M6, s ktorým štartuje aj teraz. Kováčik získal nedávno európsky titul série King of Touge 2016, čo je driftovanie na otvorených cestách do vrchu (drifterská obdoba pretekov do vrchu). Nedávne - predposledné podujatie King of Europe na nemeckom Oscherslebene mu prinieslo v súbojoch 50 bodov a pred SLOVAKIA RINGOM figuruje stále na 4. priečke priebežného poradia. S možnosťou zisku dvojitých bodov na slovenskom finále by si jeho auto s hrdým číslom 1 mohlo túto magickú číslicu udržať aj budúci rok... V hre je totiž stále obhajoba jeho minuloročného titulu!

Autá odštartujú na štartovej rovinke SLOVAKIA RINGU, aby tesne pred prvou zákrutou "odtrhli" auto v zhruba 180-km rýchlosti do plynom a rukami kontrolovaného šmyku, v doprovode hustého bieleho dymu a piskotu pneumatík. Práve vysokorýchlostný nájazd do prvej zákruty často vytlačí nepozorných súperov do štrkovej zóny. No celá drifterská trať SLOVAKIA RINGU ponúka zakaždým atraktívne momenty a súboje. V dueloch, ako aj v samotnom finále, musí prenasledujúce auto dokonale kopírovať (alebo vylepšiť) jazdu auta pred ním. Nájazdovú rýchlosť do prvej zákruty, ideálnu líniu, dym od pneumatík, celkový štýl, ako dlho je jazdec na plnom plyne a mnohé ďalšie parametre bude z montovanej tribúny B sledovať odborná porota.

King of Europe láka každý rok čoraz viac divákov. Či sa Norovi Kováčikovi podarí obhájiť titul európskeho kráľa, sa dozvieme vo finále 8. a 9. októbra.