Bratislavský AUTOSALON – silnejší a štýlovejší, než kedykoľvek predtým

Automobily plné nových technológií a inovatívneho dizajnu, najočakávanejšie novinky a skvelá automobilová show – prestížny AUTOSALON sa po roku do bratislavskej Incheby vracia ešte silnejší a štýlovejší, než v predchádzajúcich ročníkoch, ktoré lámali rekordy v počtoch zúčastnených značiek a výstavných premiér. Od 30. 4. do 5. 5. sa návštevníkom predstaví 50 automobilových značiek, ktoré prinášajú takmer 60 slovenských výstavných premiér, ale aj stredoeurópsku výstavnú premiéru. Jednou z noviniek aktuálneho ročníka bude predstavenie najnovšieho modelu „lietajúceho auta“ – AeroMobilu.

Automobilová udalosť roka láka na viaceré NAJ aj „lietajúce auto“

Prehliadka modelov všetkých druhov – od malých mestských áut, cez offroady, SUV, až po športové a luxusné kúsky v exkluzívnych expozíciách z AUTOSALONu robí výnimočné automobilové podujatie.

V tomto roku sa navyše hrdí prívlastkami NAJ hneď v niekoľkých prípadoch. Absolútny luxus a honosný vzhľad zosobní model Rolls Royce Cullinan, ktorý je najväčším a najdrahším SUV na svete. Titul najrýchlejšieho SUV na Autosalone nesie model Lamborghini Urus, ktorý z 0 na 100 km/h zrýchli za 3,6 sekundy. Keďže jedným zo súčasných trendov je elektromobilita, AUTOSALON v tomto smere nezaostáva a ukáže napríklad aj čisto elektrické SUV ako Audi e-tron či Mercedes-Benz EQC, ktoré na AUTOSALONe budú najekologickejšími SUV. Absolútnou zaujímavosťou však bude najnovší model lietajúceho auta – AeroMobil 4.0, ktorý doteraz nebol na Slovensku verejne predstavený. Spoločne s ďalšími luxusnými automobilmi, ktoré sú na našich cestách skôr výnimkou, než samozrejmosťou, bude vystavený v špeciálnej sekcii EXCLUSIVE SALON.

Novinky rovno zo Ženevy, stredoeurópska a desiatky slovenských výstavných premiér

AUTOSALON pravidelne prináša nádielku automobilových noviniek, z ktorých viaceré do Bratislavy smerujú priamo z prestížneho salóna v Ženeve. Pozornosť nepochybne zaujme nový Volkswagen Passat, Peugeot 208 vyrábaný v PSA Trnava, nový Hyundai i30 Fastback N či Kia Proceed. Stredoeurópsku premiéru si na bratislavskom AUTOSALONe „odbije“ Mazda 3 Sedan.

Na AUTOSALON úplne zadarmo vďaka Škoda AUTOSALON Expresu

Ďalší z jednoznačných „ťahákov“ prestížnej automobilovej výstavy je Škoda AUTOSALON Expres. Každý, kto na troch miestach v Bratislave nasadne do pripravených vozidiel, sa na AUTOSALON vďaka Inchebe a Škoda Auto Slovensko odvezie bezplatne a navyše, neplatí ani vstupné. Expres bude fungovať každý deň od stredy 1.5. do nedele 5.5. počas otváracích hodín AUTOSALONu. Záujemcovia môžu do pristavených áut nastupovať na Hlavnej stanici, Námestí SNP (pri budove ČSOB) a na Hviezdoslavovom námestí (pri hoteli Park Inn).

Sprievodné aktivity pre celú rodinu

Na svoje si prídu aj detskí návštevníci AUTOSALONu. V rámci krásnej expozície Mini AUTOSALONU budú zastúpené originálne licencované detské elektrické autíčka, ktoré sú vernou kópiou reálnych modelov. Mini AUTOSALON doplní krásna výstava historických šliapacích autíčok. Na 1. mája sa o fantastickú zábavu pre celú rodinu postarajú bláznivé Festíkové atrakcie pod holým nebom. „Ochutnávku“ vystavených automobilov môžu návštevníci ukončiť naozajstnou ochutnávkou svetových chutí v úplne novej outdoorovej street food zóne. Tohtoročnou novinkou je aj Dermacol Beauty kútik pre dámy, ktoré sa môžu nechať bezplatne nalíčiť profesionálnymi vizážistkami a ešte viac si spríjemniť prehliadku AUTOSALONu.

Bratislavský AUTOSALON v Inchebe sa uskutoční v dňoch 30.4. – 5.5. 2019. Viac informácií na www.incheba.sk.

Stánok SLOVAKIA RING nájdete na prízemí v HALE A1. V exteriéri budú tiež dostupné simulátory prevrátenia a nárazu.