Blíži sa štart deviatej sezóny okruhu SLOVAKIA RING!

Dlhé zimné čakanie na štart novej motoristickej sezóny je takmer na konci. Prvý permanentný pretekársky okruh SLOVAKIA RING ponúkne opäť množstvo divácky atraktívnych podujatí.

Nebude to však zvuk motorov, čo odmáva pomyselnou zelenou vlajkou na okruhu pri Orechovej Potôni. Sezónu odštartuje cyklistika, presnejšie podujatie Bike Attack 100, a to už 18. marca. Pôjde o preteky na 17 kôl (100 km) a prihlášky sú stále dostupné na webe slovakiaring.sk.

Hluk motorov a skutočnú drámu prinesie opäť hádam najobľúbenejší kontaktný motoršport: FIA CEZ OMV MaxxMotion Rallycross je už našou stálicou a minulý rok navštívila stredoeurópska špička okruh SLOVAKIA RING hneď dvakrát. Preteky na 1496-metrovej trati so zmiešaným povrchom tak otvoria motoristickú sezónu už 24. a 25. marca.

Aj 1. máj má u nás svoju stálicu medzi obľúbenými podujatiami: Power Fest láka hneď niekoľkými disciplínami a najmä tuningovými špeciálmi. Jeho súčasťou sú Majstrovstvá Slovenska v šprinte, súťaž Car Fans Cup, zraz Subaru, driftérsky seriál a ďalšie sprievodné aktivity. Najvýkonnejšie stroje - na dvoch a štyroch kolesách predvedú svoje umenie počas nášho tradičného motoristického "majálesu".

Stredoeurópsky šampionát cestných motocyklov - Alpe Adria Circuit Racing zavíta s najlepšími jazdcami rôznych kubatúr a divízií v dňoch 4.-6. mája. Najobľúbenejší motocyklový seriál stredoeurópskej zóny láka fanúšikov na SLOVAKIA RING už od roku 2010.

Len týždeň po Alpe Adria prichádza jeden z vrcholov sezóny: Majstrovstvá sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov (Endurance World Championship - FIM EWC) sú skutočnou elitou medzi svetovými šampionátmi. Po vydarenej premiére minulý rok odštartuje svetová motocyklová elita do 8h of SLOVAKIA RING už 12. mája. Popri tomto šampionáte privítame na okruhu historicky po prvýkrát aj Majstrovstvá sveta pretekov sajdkár, ktoré si staršie publikum u nás môže pamätať hlavne z Masarykovho okruhu v Brne.

Skalným fanúšikom netreba zbytočne predstavovať ani seriál KTM X-BOW Battle, ktorý prinesie rovnomenné športové špeciály 21. až 23. júna.

24h SLOVAKIA RING Cycling Race sa tento rok uskutoční 27. a 28. júna. Stovky štartujúcich budú dozaista opäť lámať rekordy v tímoch jednotlivcov i viacčlenných posádok. Minuloroční víťazi prekonali za 24 hodín vzdialenosť neuveriteľných 953 km!

Majstrovstvá Európy ťahačov na okruhu (FIA ETRC) prídu na SLOVAKIA RING po roku znovu, a to pod názvom OMV MaxxMotion TRUCK RACE OF SLOVAKIA. 14. a 15. júla sa pri obhajobe titulu pobije aj úradujúci Majster Európy Adam Lacko z Česka.

10.-12. august prichádzajú historické vozidlá s podujatím Histo Cup a následne 18. a 19. augusta bude patriť skutočnej stredoeurópskej okruhovej špičke počas OMV MaxxMotion Veľkej ceny SR pretekov cestných automobilov na okruhu. Neutíchajúca akcia na trati ako aj v zákulisí je určená pre celé rodiny. Chýbať nebudú cestovné a pohárové vozidlá, monoposty, aj výkonné stroje GT3. Novinkou budú preteky modelov GT4 v rámci stredoeurópskeho pohára.

Jedno najvýznamnejšie okruhové podujatie Slovenska vystrieda 7.-9. septembra ďalšie: Cena Slovenska preteky cestných motocyklov ukážu najlepších jazdcov nielen od nás, ale i z okolitých krajín.

Záver sezóny patrí tradične relystom: Auto Show SLOVAKIA RING už po deviatykrát poteší priaznivcov relyového športu a svoje umenie na špeciálnej trati tu predvedú špičky zo všetkých automobilových disciplín.

Sezóna 2018 na okruhu SLOVAKIA RING tak sľubuje množstvo nezabudnuteľnej akcie a zážitkov.