Bike Attack 100 otvoril cyklistickú sezónu na SLOVAKIA RINGU

Cyklistika je v posledných rokoch na vzostupe a nie je tomu inak aj na prvom pretekárskom okruhu SLOVAKIA RING. Už tradičné 24h cyklopreteky dopĺňa séria menších pretekov na 60km resp. 100km s hromadných štartom pod názvom Bike Attack. Prvé z týchto pretekov sa konali 18.3 a z pôvodne prihlásených 130 pretekárov sa na štart, aj vďaka nevľúdnemu a upršanému počasiu, nakoniec postavilo 70 z nich. Tí po hromadnom štarte museli čeliť silnému vetru a dažďu, napriek tomu ich výkony boli viac než obdivuhodné. Do pretekov sa zapojili ako amatéri tak aj bývali profesionáli, či dokonca majster sveta v dráhovej cyklistike z roku 2007 Alois Kaňkovský. Ten nakoniec skončil celkovo druhý za svojím tímovým kolegom Petrom Lechnerom z Čiech s výsledným časom 2h 36min 27,2s. Tretí skončil Samuel Appeltauer z Rakúska.

Cyklistická sezóna na pretekárskom okruhu pokračuje ďalej sériou kratších pretekov na 60km a to v nasledovných termínoch:

13.4, 17.5, 12.6, 20.7, 24.8

Vrcholom bude už spomínaná 24 hodinovka 28-29.6, so štartom o 12h, ktorá sa na okruhu uskutoční už po štvrtýkrát. Štartovať tu môžu ako jednotlivci tak aj tímy zložené z 2, 4, 6 či 8 pretekárov kategórie OPEN (amatéri, profesionáli, muži/ženy).