24h cyklomaratón sa skracuje na 6 hodín

Populárna cyklistická dvadsaťštyrihodinovka na okruhu SLOVAKIA RING plánovaná na 24. jún reaguje na posledný vývoj a nariadenia vlády SR a mení svoj formát. Skracuje sa celková doba cyklomaratónu na 6h, znižuje sa celkový počet účastníkov, obmedzené budú aj niektoré služby.

Termín konania nového 6h cyklomaratónu je plánovaný na 25.6. s hromadným štartom o 10:00h, posledné kolo a prejazd cieľom bude o 16:00h. Celkový počet účastníkov sa zníži, do pretekov sa môžu zapojiť jednotlivci, dvojice a maximálne štvorčlenné družstvá, 6 a 8-členné družstvá budú tentokrát obmedzené. 6h cyklomaratón je otvorený pre všetkých – amatérov, profesionálov, mužov aj ženy.

„Rozhodnutie zmeniť formát 24h cyklomaratónu na 6h nebolo ľahké, hlavne keď sa jedná už o 7. ročník so stabilnou základňou účastníkov. Musíme sa však prispôsobiť aktuálnej situácii a nariadeniam vlády SR. Podujatia tohto typu sú v našich končinách výnimočné a spojenie pretekárskeho okruhu a cyklistiky sa nám v minulosti veľmi osvedčilo. Záujem o cyklistiku neustále rastie, a to nie len v tomto období, preto veríme, že cyklisti ocenia túto skvelú príležitosť. Podujatie je ideálne aj pre elitných cyklistov, pre ktorých to môže byť výborná príprava na ďalšie preteky v oneskorenej sezóne“, hovorí Ján Žilovec, viceprezident Slovenského zväzu cyklistiky a technický riaditeľ cyklomaratónu.

Viac informácií ako aj online registrácia na podujatie prebieha na https://slovakiaring.sk/sk/6h-slovakia-ring-cycling-race-2020