24 h Cycling Race

Nadľudské športové výkony a množstvo výdrže ukázali dvadsaťštyrihodinové cyklistické preteky 24 h SLOVAKIA RING Cycling Race, 26. a 27. júna. Jediný slovenský permanentný okruh SLOVAKIA RING tak absolvoval prvý oficiálny ročník týchto výnimočných pretekov.

Po minuloročnom nultom ročníku tak nasledoval prvý – oficiálny, na ktorý sa postavilo 284 pretekárov. Medzi nimi nechýbali aj telesne postihnutí športovci na tzv. „handbikoch,“ ale aj známe tváre ako muzikanti Martin Valihora a Martin Madej, poslankyňa Lucia Nicholsonová, moderátor Matej „Sajfa“ Cifra, redaktori RTVS a TA3, model a tréner Martin Šmahel, herec Ivan „Tuli“ Vojtek a ďalší. „Tuli“ si tiež vyskúšal úzky kokpit formuly Renault nášho pretekára Richarda Gondu, ktorý sa rovnako zúčastnil na týchto cyklistických pretekoch.

O skutočne nadľudských výkonoch, no aspoň v priaznivom počasí, svedčia aj záverečné čísla pretekov, ktoré odštartovali vo štvrtok 26. júna o 12:00 a skončili nasledujúci deň v rovnakom čase. Víťazná posádka tímu Procycling-Dexter so šiestimi členmi, spravila za 24 hodín spolu 947,52 km, s priemernou rýchlosťou 41,23 km/h.

Až 21 jedincov sa pustilo do pretekov na vlastnú päsť - ako jednočlenný tím! Najlepší z nich - Martin Uharček dokázal sám za 24 hodín prejsť neuveriteľných 870,53 km s priemernou rýchlosťou 28,51 km/h!

SLOVAKIA RING aj cyklistické posádky sa už teraz tešia na ďalší cyklistický maratón v roku 2015.

VÝSLEDKY PRETEKOV 2014: http://sportsoft.cz/en/race/overview/1264