Možno máte skúter už dlhšie, možno ste si ho práve kúpili. Tento kurz je určený pre obe skupiny vodičov na týchto, dnes už nie len malých, ale aj rýchlych strojoch. Vyskúšajte si krízové brzdenie, vyhnutie sa náhlej prekážke alebo bezpečný prejazd zákrutou. Nepodceňujte svoju bezpečnosť, aj malá chyba v premávke plnej vozidiel môže spôsobiť veľký problém či traumu na celý život.

O kurze

Kurz pre vodičov skútrov do 125 cm3 sme vytvorili na základe zmeny zákona o cestnej premávke 8/2009 Z.Z., ktorý nadobudol platnosť od 1.5.2013. V jednoduchosti umožňuje táto novela vodičom osobných motorových vozidiel skupiny B po dvoch rokoch od udelenia vodičského oprávnenia automaticky jazdiť aj na motocykli do obsahu 125cm3, ktorý nemôže mať spojku, teda väčšinou ide o bežné skútre.

Priebeh kurzu

Ora
Registrácia

07:30 - 07:50

Untitled
Trvanie kurzu

08:00 - 12:30

Prinos kurzu
Cieľ kurzu

Ciel kurzu
Prínos kurzu

Na kurz by ste mali prísť na svojom skútri a vyskúšate si ovládateľnosť takéhoto motocykla pod dohľadom skúsených inštruktorov, ktorí vám vedia ukázať hraničné situácie. Vďaka našej optickej meracej technike zistíte, aké sú presné brzdné dráhy pri rôznych rýchlostiach skútra. Taktiež si natrénujete náklon, ktorý býva kritický pre väčšinu jazdcov. Naučíte sa správne pozerať a byť pri jazde uvoľnený.

Teoretická časť je vedená formou vzájomnej diskusie tak, aby ste sa ako účastníci aktívne zapájali a svojimi názormi hľadali správne riešenia. Inštruktor postupne prechádza rôznymi témami ako:

  • správny posed a prenos váhy
  • stabilita na motocykli
  • technika ovládania plynu a brzdy
  • technika pohľadu
  • vnímanie náklonu
  • krízové brzdenie

Po skončení praktických jázd sa presuniete s celou tréningovou skupinou opäť do školiacich priestorov, kde každý účastník vyjadrí svoj názor na prínos získaných skúseností do praxe. Inštruktor upozorní na priestor možného zlepšenia, ktorý z tréningu vyplynul a odporučí účastníkom ako môžu svoje skúsenosti v praxi rozvíjať ďalej.

Neváhajte teda a príďte sa zdokonaliť skôr, než si vás nájde krízová situácia!

Pripravený na kurz?

Potrebujete poradiť?

DSC5674
Eva ESZTERGÁLYOSOVÁ
Office Manager Centrum bezpečnej jazdy

Galéria